Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psí řeč

Přály jste si vždy porozumět psům i když nemluví jazykem jako my? Není v tom žádný problém!

My mluvíme větama a oni mluví ŘEČEM TĚLA,POHLEDEM OČÍ,HLASOVÝCH PROJEVŮ A PACHŮ

ŘEČ TĚLA:

Přátelské pohyby:

psi_cumak.jpg

Šťouchnutí čumákem:

 

Pejsek Vám tím chce naznačit důvěru a přátelství

Nebo Vás nabízí abyste si ho všimly protože buď něco chce nebo potřebuje něco ukázat.

"Mám tě za největšího kamaráda tak pojď si hrát"

Olizování člověka: Pes tím ukazuje náklonost a uklidňuje Vás protože cítí že jste z něčeho smutná. POZOR: některé psí olizování nemusí být higienické.

"Nebuď smutná a uklidni se"

Škrábání packou: Pejsek Vás prosí o něco a tak ho naslouchejte třeba až pujde k vodítku bude chtít ven a nebo když k misce tak má hlad nebo žízeň nebo Vás prosí u jídla a to je jasné.

"Prosím prosím dej mi masíčko"

Znaky ocasem:

92900-top_foto2-ipase.jpg

Znaky ocasem nemusí být stejné.

1. Vrtění ocasem: to je moc veselý a těší se na některý okamžik. Když jdete ven ze svým pejskem a potkáte psa který se k němu blíží a vrtí ocáskem a z pusy mu trčí jazyk nebo ne nemusíte se vůbec bát hlavně když to dělá i ten Váš pejsek chtějí si jen hrát. Takže vrtění ocasem na stranu znamená.

"Já jsem tak veselý já si chci hrát a být s tebou"

2.Vztyčený ocas: je nejistý jestli se na něho nezlobíte kdybyste měly špatnou náladu a tak by se Vás ptal co se stalo a nebo zkoumá různé věci a to se může stát když si vyjedete na výlet a on bude s vámi a bude zkoumat a čichat jestli něco nenajde nebo jestli tu nebyl jeho kamarád.

"Týjo já hledám a hledám a nejsem si jistý jestli náhodou tu někdo nebyl"

3. Ocas mezi nohama: Tak to má strach, buď něco proved nebo se bojí a bojí se že se bude koupat nebo kartáčovat  protože někteří se těchto věci bojí

" já se bojím já budu hodný"

 

Radosté pohyby:665562.jpg

1.vztyčený zadek a přední packy a hrudník na zemi: Pejsek Vás vyzívá na to abyste si s ním hrála buď z jeho oblíbenou hračkou nebo pochoutkou, taky může takhle vyzívat pejska v parku aby si s ním hrál.

"Jéé to je sranda když si spolu můžeme hrát"

2.Opření se o přední tlapky člověka: Když přijedete z velkého obchodu pes na Vás vyskočí a to protože Vás vítá a má radost že jste přijely a není tu sám nebo když Vám přijedete návštěva tak tím skokem ho zase poznává. K tomu také patří i Točení do kolečka tím Vás také vítá a je šťastný.

"Jůů ahoj to jsem rád že jste tu"

 

pict2164.jpgZnaky ve tvaru ležení:

1.Ležení na zádech: Při velké psí radosti kterou s ním prožíváte v parcích a různých místech Vám pejsek sedne a nebo lehne a když má přitažlivost tak si lehne na záda a hraje si s Váma protože má maximální důvěru.

"Hraju si s tebou a věřím ti"

2.Ležení na břiše a packy pod  hlavou: Když pejsek neposlechne a udělá tohle to tak má strach ale nejčastější je když je znuděný a to se stává když někam jedete nebo se díváte na televizi a pejsek se nudí.

"Já mám nudu kdy už se asi vrátí domů"

3.Ležení v klubíčku: To pejsek dělá když se chrání nebo když spí.

"chrrr hh chrrrr hh"

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 52314
Měsíc: 558
Den: 16